EKİP

Sizi ve Müziğinizi Hisseden Kadro

BAHÇEKAT EKİBİ

Bahçekat Ekibini Daha Yakından Tanıyın!

Serkan Ayman

KURUCU

1990’da Kabataş Erkek Lisesi’nde davul çalmaya başladı. 1997’de İTÜ Çevre Mühendisliği bölümünden mezun oldu.
 1999 Eylül’de Londra’ya gitti ve London Music School’da Pete Zeldman ve Mick Morena’nın düzenlediği workshoplara katıldı.
 2000 itibariyle Emre Altuğ, Göksel, Sibel Tüzün, Şehnaz Sam, Erol Evgin, Funda Arar, Feridun Düzağaç, Sıla, Levent Yüksel, Işıl Yücesoy, Maya Azucena, Carlton J Smith gibi birçok sanatçı ile sahne ve albüm çalışmalarında bulundu.
 Bu dönemde önce Oya Erkaya ile Galata’da Studio Drum&Bass‘ı kurdu. Atölye çalışmaları ve ensemble dersleri de yapılan stüdyoda birçok öğrenci yetiştirdi. 
2010 yılında Etiler’de kayıt ve prodüksiyon stüdyosu Bahçekat‘ı kurdu. 2018 yılı itibariyle müzik yapım şirketi olan Bahçekat’ta birçok projeye imza attı.

Oya Erkaya

KURUCU

1998’de Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olup, Londra’ya gitti. 1999’da “London Music School” bas gitar bölümünden “Bassist of the year” sertifikası ile mezun oldu. 2000 itibariyle Bulutsuzluk Özlemi, Yavuz Çetin, Gökalp Baykal, Göksel, Catwalk, Elektronia, Babazula, Feridun Düzağaç, Şehnaz Sam, Kardeş  Türküler, Sıla, Aydilge, Levent Yüksel gibi sanatçılarla ile sahne ve albüm çalışmalarında bulundu. Hem yurtiçinde hem de yurtdışında pek çok konser verdi. Özellikle yurtdışında “Printemps de Bourge Festival/ France”, “Asian Live Music Festival/Japan” sahne aldığı belli başlı festivaller arasındadır. Bu dönemde Serkan Ayman ile birlikte kurduğu “Studio Drum&Bass”‘ de özel bas gitar dersleri verip pek çok öğrenci yetiştirdi.
2010 yılında Serkan Ayman ile birlikte kurduğu kayıt ve prodüksiyon stüdyosu BahçeKat‘ta aranje, jingle, belgesel ve tiyatro müzikleri yaparak stüdyo çalışmalarına ağırlık vermeye başladı. Son dönemde Yıldız Tilbe’nin “Sevgililer Günü” ve “Oynat” albümünün aranjörlüğünü üstlenmiş aynı zamanda “Deniz Tekin/Kozakuluçka” albümünün de süpervizörlüğünü yapmıştır. Stüdyo çalışmalarının yanısıra geçtiğimiz son 3 yılda Amerikalı Soul müzik sanatçısı Carlton J. Smith ve sinema oyunculuğu ile de bilinen Işıl Yücesoy ile sahne almıştır. Amerikalı ses sanatçısı Maya Acuzena ve ile sahne çalışmalarına devam etmektedir.

Cengiz Köroğlu

MIX MASTERING

1 eylül 1973’te eski Yugoslavya bugünkü Kosova’da, Mitrovica’da doğdu. Babasının isteğiyle ilk trompet dersine gittiğinde, yan sınıfın kapısıının açık olduğunu fark etti ve içerde klasik gitar hocası Petar Rakiç’i, Lobos’un inanılmaz güzellikte bir eserini çalarken gördüü. Yıl 1983’tü, 10 yaşındaydı, büyülenmişti. Gitarcı olmaya karar verdi, ancak bunun bilinçli olarak daha sonra farkına vardı. 1986’da, müzik okulunun 3. yılında 4. sınıflarla yarışarak Sırbistan çapındaki en iyi gitarcı yarışmasını kazandı. 1989’da grubu “Horoskop” ile birkaç şarkı kaydetti ve şarkılardan bir tanesi Kosova radyolarının en çok çalınan şarkısı oldu. 1992’de İletişim fakültesi öğrencisi olarak İstanbul’a geldi. Geldiği yıl Engin Yörükoğlu’nun “Jazz Stop” grubuna katılıp haftada 7 gece aynı isimli kulübünde rock ve blues çaldı. Burada, ses kayıt konusundaki yeteneği keşfedildi ve 1996’da Fuat Güner’in FT stüdyolarında profesyonel tonmaister ve stüdyo müzisyeni olarak çalışmaya başladı.

Mine Erkaya

MIX MASTERING

1997 yılında Bogaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Üniversite yılları süresince Raks Marsandiz Stüdyoları Digital Editing and Mastering departmanında Duyal Karagözoğlu ve Erekli-Tunç stüdyosunda Rıza Erekli ile çalıştı. 1997’de ses mühendisliği eğitimi almak üzere Londra’ya gitti. School of Audio Engineering Institute London (SAE London Institute) okulundan 1999 yılında mezun oldu. 1999–2003 süresince, Fanta Turnesi 2003 dahil olmak üzere, Şebnem Ferah ile konser tonmaisteri olarak çalıştı. İmaj Stüdyo’larinda Sezen Aksu “Sarı Odalar Single”, Kudsi Ergüner “Les Passions D`istanbul” ve Dağhan Baydur, Erdal Kızılçay, Fuat Güner “D.E.F. Orchestra Beatles Alaturka” albümlerinin kayıt ve mix aşamalarında görev aldı. Çelik’in albümünde Londra’da prodüktor ve perküsyoncu Hossam Ramzy, ve davulcu Manu Katche ile çalıştı. 2001’de Yavuz Çetin’in “Satılık” albümünün kayıt, mix ve mastering’lerini yaptı. 2002–2008 yıllarında, kendi stüdyosu olan Mine Erkaya Studio’da çeşitli album, film, tiyatro müzik ve ses kayıtlarını tamamladı. 2005 ve 2006 yılı içerisinde Mor ve Ötesi grubunun Köln, Frankfurt, Bochum ve Stuttgart konserlerinde tonmaister olarak görev aldı. 2004 yılından bu yana tam zamanlı öğretim gorevlisi olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde müzik teknolojileri ile ilintili lisans derslerini vermektedir. 2010 istanbul Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamındaki Hayalet Yapılar projesinde Candarlı Hamamı isimli ses yerleştirmesini gerçekleştirdi. 2012 yılında İstanbul Tasarım Bienali’nde Istanbul-o-Matik projesinin ses danışmanlığını yaptı. Halen eğitmenliğinin yanısıra freelance ses mühendisi olarak calışmalarına devam etmektedir.

Gökhan Pamir

SES TEKNOLOJİSİ/REMIX

4 yaşında piyano çalarak müzik hayatına adım attı. Mimar Sinan Konservatuarı yarı zamanlı piyano eğitiminden sonra 1999′ da Londra SAE ( School  of Audio Engineering ) eğitimini tamamladı. 2005 yılında Bilgi Üniversitesi Ses Teknolojileri bölümünden mezun oldu. 2004 yılı itibiyle çeşitli sanatçılarla sahne ve stüdyo çalışmalarında bulundu. Bu süre zarfında Türkiye’nin önde gelen Profesyonel Ses Sistemleri firmalarının satış ve teknik departmanlarında görev aldı. Müzisyen ve disjokey (DJ) kimliğinin yanısıra aranjörlük ve remix çalışmalarıyla stüdyo faaliyetlerini sürdürmekte, 2014 yılı itibariyle de BahçeKat Stüdyo’da teknik, donanım ve yazılım gibi altyapı çalışmarında danışmanlık hizmeti vermekte ve müzikal çalışmalarına devam etmektedir.

Berk Ilkıç

SES MÜHENDİSİ/ASİSTAN

Müziğe 15 yaşında davul çalarak başladı. 2013 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümünü kazandı ve alanını performanstan prodüksiyona çevirdi. Üniversitenin adı altında gerçekleşen pek çok “Soundpicnic” projesinde kayıt mühendisi ve asistan olarak yer aldı. 2017 yılında Bahçekat Müzik Stüdyosu’nda çalışmaya başladı ve Atiye, Emre Altuğ, Demir Demirkan, İrem Derici, Koray Avcı, Reyhan Karaca, Cenk Eren, Nebil Sayın gibi bir çok önemli isimle çalışmalar yaptı. 2018 yılında puremix.net tarafından düzenlenen mix yarışmasını kazandı. Ses kayıt ve müzik prodüksiyon çalışmalarına Bahçekat Müzik’te devam etmektedir.

Paylaş: